Akce Tanvald

11.06.2017

Depo Turnov, neděle 11.6., 7 hodin ráno. Souprava 750.308 s rybákem, dvěma Bixy a hytlákem (služební vůz Daa-k) je za svitu ranního slunce připravena k odjezdu do jizerskohorského Tanvaldu. Dva červenokrémové osobní vozy a zelený "služebák" je potřeba přepravit zpět "pod kopec", tam kde začíná ozubená horská dráha.


Souprava, zapůjčená tanvaldskou Zubačkou pro červnové akce našeho spolku, je již v domovském depu netrpělivě očekávána. Pro chystané letní akce na nejstrmější české železniční trati bude potřeba každý vůz.

A tak se vydáváme po nám již známé hlavní trati do Železného Brodu, abychom zde odbočili a po kolejích vinoucích se malebným údolím říčky Kamenice dovezli soupravu až do cílové stanice. A nejedeme sami. Pro velký úspěch páteční akce se k nám připojuje několik zahraničních fotografů. Tím se z jinak neveřejné přepravy stává další fotojízda. Na přání zastavujeme na vybraných místech malebné podhorské trati, aby mohlo vzniknout ještě pár záběrů ne zcela všední soupravy. Co bychom pro železniční nadšence neudělali, že? :)

V Tanvaldu nás již netrpělivě očekává zdejší chlouba - ozubnicová motorová lokomotiva T426.003, řečená též rakušanka (vyrobena roku 1961 v rakouském Grazu).

Ihned po příjezdu nastává posunovací divadlo. Brejlovec s rakušankou si vzájemně předávají vozy, tanvaldská souprava po chvilce mizí v místním depu a my jsme s naším rybákem připraveni na cestu zpět. Netrvá dlouho a třistaosmička už odpočívá po náročném víkendu a nastává jí čas letního odpočinku...

Krásné léto a na podzim na viděnou!


750.308-9 a T426.003 - David Pěnička
750.308-9 a T426.003 - David Pěnička