Jízdy k příležitosti zahájení muzejní sezóny v depu Turnov

10.06.2017

Jen doslova pár hodin po skončení náročné akce pro zahraniční fotografy čekaly na "třistaosmičku" další výzvy. Sobota 10.6. se v depu nesla ve znamení oficiálního zahájení muzejní sezóny roku 2017.


Při této - dnes již tradiční akci - připravil hlavní pořádající spolek Kolej-klub mimo dne otevřených dveří v depu, také několik zvláštních jízd. A tak bylo v průběhu celého dne možno potkat na tratích v okolí Turnova motoráčky M152.0604 Kolej-klubu a singrovku M240.056 tanvaldské Zubačky na mimořádných vlacích svážejících a odvážejících návštěvníky depa. Krom výše zmiňovaných motorových vozů se do čela dvou párů osobních vlaků postavila i naše "bleskovka".

Ráno se s jedním "krátkým Balmem" (vůz řady 020, dříve Bix či Balm-k) podívala do Bakova nad Jizerou, aby se po zhruba hodince vrátila zpět do depa. Druhý výlet čekal na brejlovce s vozem odpoledne, kdy jsme vyrazili do 38 km vzdáleného Liberce. Kromě návštěvníků depa, vracejících se zpět do svých domovů, jsme svezli i několik překvapených cestujících čekajících na pravidelné vlaky Českých drah. Cesta to byla, jak jinak, opět příjemná a po zhruba půlhodinové pauze jsme se z Liberce, i s několika cestujícími, vydali zpět do Turnova. Zde již pomalu vrcholil muzejní den, a tak jsme se ihned zapojili do záverečného úklidu areálu depa a příprav na nedělní odvoz vypůjčených vozů zpět do Tanvaldu.

Velký dík všem návštevníků, cestujícím a hlavně Kolej-klubu za organizaci skvělého dne!


Milka, Rosnička, Hurvínek a Prasátko před rotundou v Turnově - David Pěnička
Milka, Rosnička, Hurvínek a Prasátko před rotundou v Turnově - David Pěnička