Narozeninová jízda

21.05.2017

Den po jízdě pro včelařský tábor v Železném Brodě čekal na "třistaosmičku" další velmi příjemný úkol. V neděli 21.5. stanula naše mašinka poprvé v čele objednaného narozeninového vlaku.


Na přání rodiny oslavence byl z turnovského depa přes Libuň, Lomnici nad Popelkou, Starou Paku, Semily a Železný Brod zpět do Turnova vypraven zvláštní vlak v sestavě 308 a "barový rybák". Ano jde skutečně o vůz, kde lze posedět, něco popít, pojíst a veselit se.

Tento relativně rychlý výlet (10:20 výjezd z depa, návrat ve 12:40) začal klasickým rituálem přípravy mašinky a vozu - vytažení z rotundy, sestavení soupravy a dalších úkonů nezbytných k úspěšnému vypravení vlaku. Co však bylo ne zcela obvyklé, byl nástup všech hostů do vlaku již přímo v depu. V relativním pohodlí areálu depa se všechny ty chlebíčky, dorty, ba i něco málo k přiťuknutí přecijen nakládají do vozu lépe než z nádražního perónu:) Když bylo vše hotovo a naloženo, mohlo se vyrazit. Rádi jsme také splnili přání oslavence svézt se v části trasy na stanovišti strojvedoucího.

Cesta plynula rychle, strojvedoucí ochotně zodpovídal všechny dotazy, i ve vagónu se náležitě veselilo. Po příjezdu do Staré Paky bylo třeba změnit smět jízdy. Nastala tedy menší pauza, kterou naši slavící hosté využili k tomu, aby se na nástupišti staropackého nádraží společně zvěčnili před soupravou. Poté jsme již vyrazili po hlavní trati přes Semily a Železný Brod směr depo Turnov. Zde proběhlo ještě jedno velké slavnostní focení a opětovné gratulace oslavenci s přáním všeho dobrého. A pak již jen srdečné rozloučení. Hosté se rozjeli domů a třistaosmička do rotundy depa. Uložela ale byla k nedlouhému spánku, jen aby stačila načerpat síly na nadcházející červnové akce.

Tak vše nejlepší a někdy zase na kolejích!